ERYAP, BONUSPAN AİLESİNİ GENİŞLETTİ

Yalıtım sektörüne yeni ürünler sunarak faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Eryap, Bonuspan grubuna 4 yeni ürün daha ekledi. Eryap, sektörün ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği Bonuspan Platin 500kPa ve 700kPa, Bonuspro-D ve Bonuspan Klinker ile fark yaratıyor.

700 kPa (70ton/m2) basma dayanımına sahip XPS Levhaları’nın Türkiye’deki tek üreticisi olan Eryap, Bonuspan markası ile yapılara benzersiz yalıtım ve tasarruf imkanı sunmaya devam ediyor. Bonuspan ürün gamına eklediği Bonuspan Klinker (Klinker tuğla altı XPS Levhaları) ve Bonuspro-D (Embossingli XPS Levhaları) ile her türlü ihtiyaca çözüm sunuyor.

eryap_1

Bonuspan Platin 700 kPa; 600 mm x 1250 mm ebatlarında, 5 -10 cm kalınlıklarında ekstrüde polistiren köpüğünden üretilen, maksimum basma dayanımı (>700 kPa) istenen uygulamalarda kullanılan, yüksek dayanımlı, pürüzsüz (zırhlı), oluksuz, binili ve binişiz ısı yalıtım levhasıdır. Toprak temaslı dış cephe yalıtımı, zemin, duvar, temel, ters çatı sistemiyle düz çatı yalıtımı, yol, köprü ve demiryolu inşasında donmaya karşı koruma ve buz pateni pisti ve uçak bakım hangarları inşası, yeraltı suyu uygulamaları, ağır vasıta araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda çok yüksek noktasal basınçları kaldırabilecek dayanıklılığa sahiptir. Bonuspan Platin 700 kPa; her hava koşulunda duvar, çatı ve zeminde kolayca döşenebilen, enerji̇ kayıplarını azaltarak, kullanım alanlarında enerji tüketim ihtiyacını belirgin şekilde düşürüyor. Çok yüksek basınca dayanıklı, nemi çekmeyen, dona karşı dayanıklı, bozulmayan ve çürümeyen yapısı ile Bonuspan Platin 700 kPa ile ideal ısı yalıtımı sağlanırken, karbondioksit (CO2) emisyonunu azaltmaya yönelik önemli faydalar sağlayarak çevrenin korunmasına destek olurken, pasif evlere yönelik özel şartları da yerine getirebiliyor.

Bonuspan Klinker, ısı yalıtım levhaları, binalarda zeminden çatıya kadar kesintisiz bir ısı yalıtımı sağlamak amacı ile klinker tuğlanın altında, tuğlanın tutuculuğunu artıracak şekilde dışa doğru kanallı olarak, 50-60-80 mm kalınlıklarında, 600X1250mm ebatlarında üretiliyor. Yüzeyinin pürüzlü ve dışa doğru kanallı özelliği sıva tutuculuğunu artırmakta, mükemmel bir uygulama sunuyor.

BonusPro-D, ısı yalıtım levhaları, binanın cephesindeki duvar, kolon ve kirişlerinde dışarıdan, sonradan dübellenerek sabitlenen levhalardır. Yüzeyinin embossingli (kabarık baskılı) özelliği sıva tutuculuğunu arttırarak, mükemmel bir uygulama sağlıyor. Bonuspro-D ısı yalıtım levhaları 30 – 60 mm kalınlıklarında, 585mm x 1185 mm ebatlarında üretiliyor.


Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailbufferDiggflattrRedditStumbleUpontumblr